MASAŻ HAWAJSKI LOMI LOMI NUI

Iwona Banasik - Certyfikat Lomi Lomi Nui

WSTĘP

Ten masaż, to owoc wielu pokoleń mieszkańców wysp hawajskich i filozofii huny. Jest wtopiony w hawajską tradycję, jej sposób rozumienia świata i życia. Niesie głęboką wiedzę o człowieku i praktyczne przesłania o tym, jak docierać do istoty swojej egzystencji i czerpać z niej radość, miłość i szczęście.

Masaż hawajski to praktyczna, pełna miłości i łagodności metoda docierania do esencji życia i odnajdywania zagubionego potencjału jaki drzemie w każdym z nas. LOMI koresponduje z wiedzą huny i jej zasadami. Jest jedną z najpotężniejszych metod uzdrawiania. To masaż głęboki i bardzo wszechstronny. Działa na wielu poziomach. Spektakularnie rozluźnia ciało, harmonizuje uczucia, myśli i budzi naszego ducha. Czuły pełen miłości dotyk, otwiera drogę do całkowitego uwolnienia. Lekko i łagodnie pobudza ciało do pozbycia się nagromadzonych napięć, oraz mobilizuje siły do wrodzonej samoregulacji. Naturalnym następstwem masażu jest pojawienie się nowego myślenia i odczuwania, związanego z lekkością w traktowaniu codziennych problemów. Pojawia się większy dystans, zrozumienie, akceptacja oraz poczucie lekkości, łatwości i pewności. Te nowe jakości pojawiają się w naszych uczuciach, myślach i działaniach. Jeśli pozwolimy sobie z ufnością pójść za tym czego doświadczamy, w naszym życiu wewnętrznym i zewnętrznym zagoszczą pozytywne zmiany.

Masaż ten w znaczący, a często rewolucyjny sposób, wspiera nas w procesie zdrowienia i rozwoju. Warunkiem pozytywnych zmian jest otwartość, nasze pozwolenie na to, aby się dokonywały, oraz decyzja uwolnienia starych, krępujących nas ograniczeń, które zawsze mają swoje odzwierciedlenie w ciele. Metaforycznie mówiąc osoba wykonująca masaż - gra na instrumencie jakim jest ciało. Stroi je, czyści i dotykiem pełnym miłości wydobywa z niego najwspanialszy potencjał, który może zachwycić i oczarować. Tylko Twoje osobiste doświadczenia z tym masażem dadzą ci rzetelny ogląd tego, co możliwe jest dla Ciebie przy jego pomocy. LOMI jest skutecznym wsparciem dla każdej innej terapii bądź leczenia, ponieważ zawsze łączy osobę masowaną z mądrością jej ciała i w ten sposób wspomaga proces zdrowienia.

PRZEBIEG MASAŻU

W dawnych czasach na Hawajach masaż LOMI był rytuałem oczyszczania i wejścia w nowy ważny etap życia. Masaż zawsze służył ważnej intencji, tak jest też obecnie. Intencja ukierunkowuje uwagę, wszelkie działania i ich efekty na jej spełnienie. Wspiera proces manifestacji zawartych w niej życzeń. Jest jakby laserem, skupiającym energię spełnienia na tym czego najbardziej pragniesz, co w danym momencie jest dla Ciebie najważniejsze. Osoba masowana, rozebrana, przykryta miękką tkaniną, leży na stole masażowym. Masaż rozpoczyna chwila koncentracji, która służy skupieniu uwagi na intencji i przywołaniu sił duchowych do wsparcia jej realizacji. Osoba wykonująca masaż współpracuje intuicyjnie z masowanym ciałem i odpowiada na jego bezpośrednie potrzeby, to powoduje, że każdy masaż jest wyjątkowy i różni się od innych. Ciało natłuszczone jest naturalnymi olejkami z sezamu, arganu lub wskazanego ulubionego, sprawia to, że ruchy masażysty mogą być płynne i precyzyjne. Masowane jest całe ciało poza obszarem stref intymnych. Masaż trwa najczęściej 1,5 godziny, ale ten czas może zostać zmieniony w zależności od potrzeb. Masaż Lomi Lomi wywodzi się z Hawajów. Wieki temu wykonywano go w świątyniach, gdy osoba poddająca się zabiegowi miała podjąć jakąś ważną decyzję życiową. Ten egzotyczny rytuał poprzez dotyk głęboko oczyszcza duchowo i fizycznie, a także przywraca równowagę. Masaż Lomi Lomi Nui odróżniają od typowych masaży europejskich głównie charakterystyczne pełne gracji ruchy taneczne wykonywane przez terapeutę, a także masowanie przedramionami. Ruchy masażysty przechodzą przez ciało pacjenta niczym morskie fale. Pozwala to masowanemu na niezwykłe odprężenie i poddanie się całemu zabiegowi. Stłumione emocje, stres i ciężkie przeżycia zapisują się w naszych mięśniach.

Masaż hawajski przynosi uczucie ulgi dla mięśni, poprawia elastyczność stawów, krążenie limfatyczne, tętnicze i żylne, harmonizuje system nerwowy. Przynosi również korzyści emocjonalne, odczuwane zarówno w czasie masażu jak i długo po nim - uwalnia od niepokoju, zmartwień i negatywnych myśli Mówiąc w języku ezoteryki – wpływa na tzw. „ciała subtelne”: eteryczne, astralne i mentalne. Jest wykonywany przy pomocy specjalnych olejków, w rytm pięknej, artystycznej, uduchowionej hawajskiej muzyki. Długie płynne ruchy, wykonywane przedramionami, rozluźniają napięcia i skurcze, nacisk o wzrastającym natężeniu oraz wślizgi pod ciało wywołują bardzo przyjemne doznania: ukojenia, utulenia oraz czegoś w rodzaju ekstazy fizycznej: uniesienia.

Ogólna charakterystyka masażu Lomi Lomi Nui:

Wzmocnienie, wyciszenie i zharmonizowanie układu nerwowego, co daje poczucie wewnętrznej równowagi. Ukojenie emocji, złagodzenie niepokoju, wyciszenie negatywnych myśli. Odżywienie i ujędrnienie skóry. Pojawienie się wewnętrznego komfortu i łatwości skupiania się na pozytywach. Jest całkowicie bezbolesny i bardzo przyjemny, bardzo głęboko relaksuje i „odstresowuje”, likwiduje stałe przykurcze i napięcia mięśni, reguluje krążenie płynów w organizmie, przemianę materii i ciśnienie krwi, pobudza prawidłowe funkcjonowanie wszystkich organów wewnętrznych, przywraca głęboki, regularny oddech, wzmaga i utrwala doświadczenie bezwarunkowej samoakceptacji, pomaga otworzyć się na nowe doświadczenia i doznania. Na wstępie, dla rozwiania wszystkich wątpliwości zaznaczam, że masaż hawajski nie ma nic wspólnego z masażem erotycznym. Masaż Lomi Lomi ma za to wiele wspólnego z uzdrawianiem ciała i umysłu, poznawaniem siebie i uczeniem się 100% - owej akceptacji i szacunku dla siebie – także dla własnej cielesności.

Masaż jest dla osób, które pragną się rozwijać, żyć radośniej, zmieniać swój umysł, otworzyć się na nowe doświadczenia, pozostawić za sobą przeszłość. Umożliwia doznanie bezpiecznego i ciepłego kontaktu ze swoją cielesnością, bez żadnych kontekstów seksualnych. Zapewniam, że to jest możliwe. Nasza współczesna kultura i świadomość potoczna są w pewnym sensie „prymitywne”, gdyż dotyk jest kojarzony głównie z seksem. Tymczasem w kulturach „pierwotnych”, z których wywodzi się huna oraz ten masaż, dotyk jest wyrazem przyjaźni i życzliwości, najstarszą metodą uzdrawiania. Efektem masażu jest ukojenie „wewnętrznego dziecka”, dostarczenie ogromnej porcji „głasków”, która uzdrawia i harmonizuje nasze ciało astralne (sferę podstawowych emocji). Badania wykazały, że głaski są niezbędne małym dzieciom do właściwego przetrwania, natomiast dorosłym do przetrwania psychologicznego oraz zdrowia. Aby wprowadzić realną zmianę w życiu, potrzebna jest zmiana w umyśle i ona jest najważniejsza, ale masaż ciała – paradoksalnie – wspomaga zmiany w umyśle, gdyż głęboki relaks fizyczno-emocjonalny powoduje zmianę fal mózgowych i głębokie uspokojenie, wyciszenie wewnętrzne – co daje możliwość zobaczenia swoich spraw z dystansu i w „innym świetle”. Ciało jest masowane po to aby zostało ukojone i nie przeszkadzało, aby łatwiej dotrzeć do ducha! Pewna ilość masaży stwarza także szansę rozpuszczenia chronicznego „pancerza” mięśniowego, daje większą swobodę ruchów, lekkość, płynność – co szczególnie można odczuć później w chodzie, w tańcu oraz podczas pływania. Jeśli chodzi o najczęściej zadawane pytanie: ile masaży jest potrzebnych, aby pozbyć się napięcia w ciele i rozmaitych dolegliwości, to jest to sprawa indywidualna. Skutkiem każdego masażu – także pierwszego – jest głęboki relaks i uczucie psychofizycznego ukojenia, ale ……zdecydowanej większości ludzi trudno jest „puścić” wszystkie opory w trakcie pierwszego masażu, dopiero drugi lub trzeci może przynieść uczucie „wtapiania” się w stół do masażu. Oswojenie się z sytuacją bycia masowanym, doświadczenie tego, że nie jest się ocenianym (trudniejsze dla kobiet), dla jednych jest sprawą łatwą, dla niektórych trudną i wymagającą kilku spotkań. Podświadomość klienta musi się przyzwyczaić, poczuć całkowicie bezpiecznie z nowym doświadczeniem, dlatego np. drugi masaż i kolejny są znacznie głębsze. Najbardziej korzystne jest odbycie pewnej serii zabiegów, np. od 3 do 10 sesji, wtedy jest szansa, że tzw. „pamięć mięśniowa” zostanie w dużym stopniu rozpuszczona. Pamięć mięśniowa to zgromadzone w tkankach ciała napięcia, bóle i drobne przykurcze mięśni, związane z rozmaitymi życiowymi przeżyciami (emocjami, które zastygły w ciele). Podobnymi związkami zajmuje się psychosomatyka – współczesna gałąź psychologii badająca wpływ psychiki na ciało i odwrotnie.

Pierwszy masaż jest doświadczeniem czegoś bardzo przyjemnego i odmiennego od wcześniejszych doznań związanych z dotykiem. Szczególnie zaskakujące są tzw. „wślizgi” pod plecy – charakterystyczne dla Lomi Lomi. Zaznaczam, że w pracy nad zmianą siebie: umysłu, emocji, życia masaż Lomi Lomi może mieć znaczenie wspomagające, nawet bardzo. Jednak nie zastąpi samodzielnej pracy nad zmianą niewłaściwych wzorców myślowych, które powodują cierpienia i problemy. Zasadnicza zmiana to zmiana sposobu myślenia o sobie: doświadczasz tego, o czym myślisz. Należy liczyć się z tym, że włosy w trakcie masażu głowy mogą zostać trochę pomazane olejkiem, a więc lepiej nie umawiać się na ważne spotkania po masażu. Najbardziej wskazane jest, aby mieć po masażu wolny czas dla siebie i celebrować uczucie relaksu i lekkości w ciele i w duszy. Dobrze jest nie kąpać się tego dnia przed snem – olejek nawilży i odżywi ciało przez wieczór i noc, a uczucie rozluźnienia zostanie przeniesione do stanu snu.

Masaż Lomi Lomi to jeden z najprzyjemniejszych zabiegów na świecie (może najprzyjemniejszy) i chyba najgłębiej relaksujący, a mimo to nie pobudza energii seksualnej, gdyż wywołuje doznanie „roztopienia się”, „rozlania się”, błogości (w duszy i w ciele), podczas gdy pobudzenie seksualne, energia seksualna wymaga pewnego „upunktowienia”, aktywnego dążenia i koncentracji energii.

Tymczasem po masażu Lomi Lomi jak gdyby nie ma ciała – jest się „rozłożonym na czynniki pierwsze”. Obydwie te rzeczy są przyjemne, ale to są różne doznania, różne „energie”, chociaż obydwie związane z ciałem i dotykiem.

Zalecamy połaczenie floatingu lub japońskiej sauny z masażem w celu doznania pełnego uczucia ukojenia i błogości.

Zapraszam do Lewitarium na niezieskie doświadczenie ❤ tel. 608 608 467 http://www.lewitarium.pl/rezerwacja

P.s. Ponieważ najczęstszą motywacją do zajęcia się sobą jest ból, choroba i cierpienie, zapraszam też tych, którzy są w kryzysie, cierpią i nie widzą wyjścia ze swojego labiryntu. Tych co czują się samotni, zagubieni, chorzy, stracili sens i radość życia. Warto spróbować to zmienić ❤