W basenie w najszybszy sposób uzupełnimy niedobory "pierwiastków życia" takich jak siarka, magnez, potas, jod i wielu innych zawartych w soli Epsom oraz z Morza Martwego. Lecznicza kąpiel solankowa, to wyjątkowo przyjemna terapia. Woda wzbogacona minerałami ma dobroczynne właściwości dla skóry, kości i organów wewnętrznych.  Solanka uspokaja, poprawia nastrój, wycisza, uwalnia od bólu i znakomicie relaksuje. Jednocześnie oprócz korzyści zdrowotnych doświadczymy niezwykłego uczucia lekkości unosząc się bez wysiłku w 650 kg. soli rozpuszczonej w wodzie. Temperatura kąpieli wynosi 35-36°C

Dlaczego powinno się uzupełniać pierwiastki w organiźmie?

Brak siarki promuje tworzenie komórek nowotworowych. Wiele osób mniej więcej słyszało o profilaktyce rakowej w postaci pokarmów bogatych w antyoksydanty, witaminy C, D, grzybów Reisi, amigdaliny, wody utlenionej, sody, D-liminenu, alicyny z czosnku. Ale czy kiedykolwiek słyszały te osoby o znaczeniu siarki, jednego z najbardziej powszechnych minerałów w organizmie człowieka?

Siarka jest zasadniczym minerałem warunkującym oddychanie komórkowe, regenerację i detoksykację, a także działa jako prekursor do wykorzystania aminokwasów. Po prostu, jeśli chcemy uniknąć raka, musimy jeść pokarmy bogate w siarkę. Ekologiczne warzywa i owoce najlepiej, a mięsożerni mięso tradycyjnie hodowanego bydła karmionego trawą. Ale, co ważniejsze, musimy unikać toksycznych substancji chemicznych znajdujących się w produktach higieny osobistej, środkach czystości i uprzemysłowionych produktach pseudo-spożywczych, naszpikowanych substancjami hamującymi wchłanianie siarki i innych składników odżywczych.

Powszechny niedobór siarki ma jeszcze inne nieprzyjemne skutki chorobowe, natomiast odwrotnie, siarka może poprawić pracę serca, zmniejszyć stan zapalny, zapobiec autyzmowi, chorobie Alzheimera oraz wielu innym. Właściwie każdy lekarz powinien wysłuchać oratorium starszego badacza w MIT Computer Science i Artificial Intelligence Laboratory dr. Stephanie Seneff. A najlepszym sposobem na uzupełnienie siarki w organiźmie jest kąpiel w soli Epsom (siarczan magnezu).

Dr Jaffe w wykładzie wygłoszonym na konferencji lekarzy zrzeszonych w IAOMT (International Academy of Oral Medicine and Toxicology) stwierdza, co następuje: „Zarówno związki siarki jak i selenometionina pomagają wiązać metale ciężkie i bezpiecznie usuwać je z organizmu,  jako synergent witaminy C.  Mają osobny mechanizm działania, synergiczny z witaminą C.” i dalej: „Przejdźmy do synergentów wiążących toksyczne metale, tu panuje zasad „thrive with five” czyli „przeżyj z pięcioma” pokarmami bogatymi w siarkę: – czosnek – cebula – imbir – jajka – warzywa krzyżowe (brokuł, kapusta, kalafior, rukola itd.) Nie potrzebujesz ich wszystkich naraz! Jedz jeden czy dwa w swojej codziennej diecie jeśli chcesz mieć dietę bogatą w związki siarki, które wiążą się z toksycznymi metalami. Najlepszą metodą by dopaść metale toksyczne jest zdążyć zanim one dopadną ciebie. (…) Polecamy także selenometioninę, która jest naturalną pułapką dla toksycznych metali i jedyną formą selenu która to potrafi.” Następnie stwierdza: „Kiedy mamy za mało źródeł siarki w diecie wtedy glutationu również nam brakuje. Ponieważ jest on zawierającym siarkę trójpeptydem, zawiera kwas glutaminowy, cysteinę i glicynę, pokarmy bogate w siarkę są niezbędne do produkcji glutationu. Poziom glutationu zawsze spada, gdy jesz za mało pokarmów bogatych w siarkę lub gdy istnieje zbyt wielki toksyczny stres oksydacyjny wymagający zwiększenia pokarmów bogatych w siarkę w diecie.

Mamy też wbudowany od urodzenia, dany nam przez naturę mechanizm obronny: są nim cząsteczki nazywające się metalotioneiny, których zadaniem jest wyłapywać jak gąbka toksyczne metale. Jeśli metalotioneina znajdzie metal toksyczny w twojej plazmie, w twojej krwi, w twoim płynie mózgowo-rdzeniowym, w twojej limfie czy twoich komórkach – są rozmaite rodzaje metalotionein, każda odpowiedzialna za coś innego, lecz wszystkie mają za zadanie chronić system przed toksycznymi metalami. Kumulacja metali ciężkich w ludzkim ciele może mieć miejsce tylko przy niskim poziomie metalotionein. (…) Ale metalotioneiny zmieniły się w czasie ostatnich 35 lat od punktu w którym każdy miał ich wiele do punktu w którym tylko 5-7 % populacji produkuje wystarczającą ilość metalotionein! Więc zgodnie z logiką otwieramy sami drzwi toksynom i potem czujemy się zdziwieni. (…)

Zatem: tylko gdy metalotionein i alkalizujących minerałów jest za mało, toksyczne metale mogą się kumulować w organizmie. To pomaga zrozumieć dlaczego ludzie dzisiaj wydają się tak wrażliwi na bioakumulację toksycznych metali niż to było wcześniej. Dlaczego? Ponieważ mają kwasotwórczą dietę, bardziej przetworzoną, dietę ubogą w pokarmy zawierające siarkę, ubogą w minerały buforujące, ubogą w selenometioninę, ubogą we wszystkie te ochronne substancje! To tak jakby wyjść na dwór podczas potężnej burzy bez płaszcza przeciwdeszczowego, kaloszy czy parasola. Takim parasolem jest metalotioneina. Płasz przeciwdeszczowy to selenometionina, kalosze to witamina C. Gdyby przy takiej pogodzie ktoś wyszedł bez płaszcza, kaloszy i parasola moglibyśmy powiedzieć, że to głupota. Ale to właśnie dzisiaj robimy, tytułem analogii.”

 

Przez receptory skóry i autonomiczny układ nerwowy oraz hormony tkankowe wywołuje wiele miejscowych i ogólnych pozytywnych reakcji, takich jak zmniejszenie bólu - pobudliwości nerwów czuciowych i ruchowych, zwiększone ukrwienie skóry, normalizację ciśnienia krwi, poprawę sprawności serca, polepszenie regulacji krążenia krwi, wzrost przewietrzenia płuc, pobudzenie przemiany materii, poprawę odporności i zahartowanie organizmu i całościowego rozluźnienia mięśni i kośćca..

Paznokcie i włosy składają się z wytrzymałego białka o dużej zawartości siarki, ogólnie znanego jako keratyna. Bez odpowiedniej ilości MSM nie będą zdrowe i mocne. Coraz więcej słyszy się o kolagenie. Jak mantrę powtarza się, że niezbędna jest witamina C, lizyna i prolina. Ale, aby kolagen był mocny potrzeba również siarki. To ta brakująca cegiełka. Wszystkie stawy, chrząstki, ścięgna potrzebują wody i siarki. Wraz z wiekiem nasza tkanka elastyczna (skóra) traci swoją sprężystość. Niedobór siarki jest prawdopodobną przyczyna tego problemu. Konsekwencją są zesztywnienie mięśni i stawów, zmarszczenie skóry i zmniejszoną elastyczność tkanek płuc i naczyń krwionośnych. Wszystkie komórki w naszym ciele są otoczone błoną. Silna błona komórkowa ma ogromne znaczenie dla zdrowia każdej komórki. Gdy ta błona jest słaba, wtedy np. nie jesteśmy w stanie się odpowiednio nawodnić. Błona komórkowa jest tak stworzona, aby przepuszczać do środka niezbędne składniki komórkowe i wydalać odpady. Bez odpowiedniej ilości siarki wszystkie połączenia pomiędzy komórkami tracą swoją elastyczność a błona komórkowa staje się twarda i mniej przepuszczalna. Oczywiście aby zachować dobrą kondycję błon komórkowych potrzeba również innych składników odżywczych np. kwasów omega 3, ale siarka odgrywa tutaj ogromne znaczenie. Badania przeprowadzone przez dr Johanna Budwig wykazały, że zawierające siarkę aminokwasy w błonach komórkowych rezonują z podwójnymi połączeniami kwasów tłuszczowych, w wyniku czego uwalniają się elektrony. Energia ta jest użyta do prawidłowego bicia serca, stymulacji nerwów i skurcze mięśni. MSM poprawia transport i dostawę wielu substancji odżywczych do i z komórek.

Na co pomaga siarka

Dr Stanley Jakob opisał przypadki osób gdzie podanie 5, 10 i 30 gramów MSM dziennie usunęło lub znacznie zmniejszyło zmęczenie i ból w fibromialgii oraz innych stanach przewlekłego zmęczenia. Badania przeprowadzone na ponad 18 000 pacjentów którzy cierpieli z powodu przewlekłego bólu. Około 70% osób doświadczyło niesamowitych korzyści po spożyciu MSM. Ból ustał całkowicie lub bardzo się zredukował. Rodzaje bólu, które zostały z powodzeniem poddane działaniu MSM obejmują: • Uszkodzenia ciała na skutek wypadków, oparzenia, skaleczeń itp. • Choroba zwyrodnieniowa stawów i reumatoidalne zapalenie stawów • Fibromialgia • Bóle pleców • Bóle głowy, migreny • Bóle mięśni • Zapalenie kaletki • Łokieć tenisisty i inne urazy sportowe • Zespół cieśni • Blizny z powodu operacji, oparzeń, wypadków, itp MSM pomaga przy budowie mięśni, włosów, paznokci, skóry. Wzmacnia osłabione komórki, sprawiając, że ściany komórek stają się bardziej elastyczne. Stymuluje leczenie uszkodzonej skóry np. po operacjach, oparzeniach. Zewnętrzne stosowanie MSM na blizny bardzo często pozwala całkowicie je usunąć.

Paniom które cierpią na tzw. pajączki polecam MSM i witaminę C. W wielu przypadkach po 14 dniach odpowiedniej suplementacji pajączki „same” znikają i nie trzeba korzystać z laserowego zamykania naczynek. MSM świetnie sprawdza się przy artrozie, bólach nerwu trójdzielnego i innych nerwobólach. MSM i ból MSM to naturalny sposób ograniczenia bólów i zapaleń, bez skutków ubocznych. MSM może dać tak samo dużą albo i większą ulgę, jak niektóre ze zwykłych środków przeciwbólowych. Tyle, że MSM nie działa tak szybko. Poprzez wzbogacenie tkanek organizmu siarką MSM już w ciągu kilku dni uzyskuje się wyczuwalne uśmierzenie bólów oraz przyrost energii.

Żródło: http://www.akademiawitalnosci.pl; internet