Jaki jest nowy sposób na stres w ciąży?

Floating - terapia ta polega na zanurzeniu w roztworze specjalnej soli i odcięciu się od bodźców zewnętrznych. Floating ma wiele właściwości, które wpływają relaksująco na organizm zarówno w ciąży, jak i po porodzie.

Floating – to angielskie słowo dokładnie znaczy: dryfowanie, unoszenie - lewitacja. Ale w tym przypadku chodzi o dryfowanie dość szczególne, bo w niezwykłym środowisku. Jest to metoda głębokiego relaksu, z której można już skorzystać w niektórych ośrodkach i gabinetach odnowy biologicznej, oraz hotelach klasy premium.

Floating polega na przebywaniu przez godzinę w specjalnej kabinie z basenem, do której nie dociera światło, ani żadne dźwięki – panuje tam cisza i ciemność.

Floating - co to takiego?

Basen w kabinie floatingowej wypełniony jest roztworem soli Epsom, czyli siedmiowodnym siarczanem magnezu (magnez i siarka). Jest to substancja wykorzystywana w medycynie i kosmetyce od kilku stuleci.

Właściwości soli Epsom związane są z działaniem magnezu – pierwiastka, który odgrywa bardzo ważną rolę w funkcjonowaniu ludzkiego organizmu.

Co ciekawe, ciało zanurzone w roztworze soli Epsom, nie tonie, tylko unosi się – podobnie jak w Morzu Martwym. Według osób które już korzystają z  floatingu, jest to najbardziej relaksujące środowisko, w jakim może przebywać człowiek, a relaksowanie się w roztworze siarczanu magnezu przynosi wszechstronne korzyści: wprowadza ciało w stan głębokiego odprężenia, rozluźnia wszystkie mięśnie, koi nerwy, redukuje stres.

Floating w ciąży ma jednak ograniczenia? 

Tak, dotyczą one jedynie kobiet w I trymestrze ciąży, wynika to jednak bardziej z ostrożności, niż konkretnych przeciwwskazań. Floating ma wiele właściwości, które pozytywnie wpływają na organizm przyszłej mamy. Po pierwsze, sól Epsom świetnie wpływa na kondycję skóry, czy włosów - siarka jest składnikiem kolagenu i należy ją stale uzupełniać. Podczas takiej „kąpieli” przez skórę wchłaniany jest magnez, którego kobiety w ciąży potrzebują bardzo dużo.

Brak grawitacji i swobodne dryfowanie w roztworze soli, to rozluźnienie wszystkich mięśni i odciążenie kręgosłupa. Na co dzień nie zdajemy sobie z tego sprawy, ile energii zabiera nam walka z grawitacją, i jakim jest obciążeniem dla ciała, a tutaj jest kompletne odciążenie - wyzwolenie. Nie trzeba się adaptować, bo temperatura roztworu soli jest zbliżona do temperatury ciała.

Floating po porodzie?

Floating - to też świetna propozycja dla mam, która chcą zregenerować swój organizm po ciąży i porodzie.  Oprócz wspomnianych zalet dochodzi tutaj również kwestia snu, którego młodej mamie najczęściej brakuje. Floating pozwala szybko i skutecznie zregenerować ciało i zarazem umysł, który potrzebuje wyciszenia i odreagowania stresu związanego z opieką nad niemowlakiem. Naukowcy stwierdzili, iż jedna godzinna sesja flaotingu zastępuje około 4 godziny snu fizjologicznego pod względem usunięcia z organizmu stresora, jakim jest kortyzol. Siarczan magnezu poprawia także wygląd skóry, wpływa na lepsze krążenie, redukuje cellulit. Jednak fenomen floatingu polega na jego wszechstronnym działaniu, zarówno na ciało, jak i na umysł.

Jak przygotować się do sesji floatingu?

Pierwsza sesja zawsze jest specyficzna, ponieważ jest to kompletnie nowe doświadczenie.

Można próbować tego stopniowo, na początku przy świetle i muzyce relaksacyjnej, a dopiero później – w ciemności i ciszy. Pierwsza wizyta w kabinie powinna być łagodnym przyjęciem tego, co zostanie nam zaoferowane przez przyjazne środowisko. Niektóre mamy w trakcie sesji słyszą bicie serca swojego dziecka i jest to przeżcie niepowtarzalne w innych warunkach.

Na sesję floatingu nie należy przychodzić zaraz po obfitym posiłku, oraz z uczuciem głodu, bo oba stany mogą wzmagać się podczas sesji. Nie powinno się przed samą sesją pić napoi z kofeiną.

Jak często można korzystać z flaotingu?

Floating jest jak kąpiel morska i można korzystać z niej do woli  :)

Sesja floatingowa sprawi, że przyszła mama nawiąże silniejszą więź z dzieckiem 💙💙 Jej samopoczucie w ciąży ma duży wpływ na kształtowanie się układu nerwowego dziecka. Stres w trakcie ciąży może negatywnie wpływać na jego wzrost i rozwój, dlatego warto zadbać o dobre zdrowie i samopoczucie.

Zapraszamy  na nieziemski relaks <3

http://www.lewitarium.pl/zarezerwuj