inhalatorium warszawa

Inhalatorium Solankowe

to połączenie sauny japońskiej oraz tepidarium – miejsca do odpoczynku

Zamiast nad morze, do inhalatorium
Notuje się, że Polska jest jednym z krajów, w których występują niedobory jodu, szczególnie w jej południowej i centralnej części. Okazuje się także, że jest ono korzystniejsze w 1 litrze wody morskiej znajduje się 5-6 mg jodu, w litrze solanki ponad 100 mg. Ponadto solanka występuje w nieskażonej postaci, gdyż nie zagrażają jej zanieczyszczenia cywilizacyjne, obecne nad morzem. Solanka zawiera także w wysokim stężeniu inne równie wartościowe biopierwiastki: wapnia, magnezu, boru, krzemu, selenu i innych ważnych dla zdrowia człowieka pierwiastków.

Relaks
Pomieszczenie jest bardzo klimatyczne i pozwala na przyjemne odprężenie podczas saunowania. Morski mikroklimat i relaksacyjna muzyka w centrum miasta o każdej porze roku? Tak, to możliwe, dzięki inhalacji mgiełki z biopierwiastków magnezu jodu etc. w Inhalatorium. Przebywanie w niej uruchamia mechanizmy obronne organizmu, harmonizuje funkcjonowanie tarczycy, poprawia parametry krwi. Inhalacja organizmu oraz poddawanie go leczniczemu oddziaływaniu biopierwiastków: jodu, potasu, wapnia, sodu, magnezu, bromu i selenu..

 

nhalatorium warszawa

Pozytywny wpływ jodu na organizm człowieka
Jod jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Determinuje w znacznym stopniu pracę tarczycy, która wytwarza hormony, odpowiadające za wzrost, dojrzewanie oraz pracę układu nerwowego, mięśniowego i krążenia. Niedobór jodu może prowadzić do wielu poważnych schorzeń. Narażonych na niedobór jodu jest ponad 2 miliardy ludzi na świecie, w tym ok. 300 milionów dzieci. Organizm zdrowego człowieka powinien zawierać 30-50 mg jodu.

Ze względu na wysoki poziom mineralizacji, solanka jest nieoceniona w kosmetologii, medycynie naturalnej i hydroterapii. Wykorzystywana jest w profilaktyce i leczeniu:

  • chorobowych stanów tarczycy, głównie niedoczynności
  • nieżytu górnych dróg oddechowych
  • nawracającego zapalenia oskrzeli, zatok
  • rozedmy płuc
  • nerwicy wegetatywnej
  • stresu
  • osłabienia organizmu
  • ogólnego wyczerpania

Temperatura powietrza z solanką, które wdychamy,  to jedynie 25-27 C, łoża z kamienia wynosi 44-45 stopni C, a wilgotność nie przekracza 55 %. Takie warunki są korzystne dla zdrowia oraz skutecznie relaksują, niwelując przemęczenie i negatywne skutki stresu.